Wydawnictwo Nowa Era – Oblicza geografii

ByRenata

Wydawnictwo Nowa Era – Oblicza geografii

Nauka z reguły jest bardzo ciekawa. Jeżeli połączmy odpowiedni podręcznik i ciekawy sposób prowadzenia lekcji, możemy spodziewać się niesamowitych efektów. Tak dzieje się w przypadku każdego przedmiotu, na przykład geografii. Dlatego też koniecznie zapoznajcie się z pozycją “Oblicza geografii 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe“. Możecie się mile zaskoczyć.

Oblicza geografii 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

Przedmiot o nazwie geografia porusza różnego rodzaju problematykę. Publikacja “Oblicza geografii 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe” skupia się przede wszystkim na człowieku. Ludzkość od zarania dziejów wpływała na otaczający ją świat. Z biegiem czasu nauczyła się zdobywać nowe tereny oraz o nie walczyć. To miało wpływ na dalszą historię świata. Niektóre kraje rozwijały się szybciej niż inne. Podręcznik ten opisuje również sektory gospodarki światowej. Wiele miejsca poświęca rolnictwu i usługom. Wyjaśniane są również przyczyny tego, że w kraju A przeważa przedsiębiorstwo, a w państwie B rybactwo. 

Co zawiera publikacja “Oblicza geografii 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe“? Okazuje się, że autorzy zadbali o to, by tematy były przedstawione w bardzo ciekawy i atrakcyjny sposób. W każdym dziale znajdują się przyciągające wzrok infografiki. Mają one jeszcze jeden cel – wspomaganie procesu uczenia się. W książce roi się od map i wykresów. Dzięki temu uczeń nauczy się z nich korzystać oraz je analizować. To może przydać się w przyszłości. Ciekawie prezentują się również testy sprawdzające. Zadania mają różne poziomy trudności, co wpływa na rozwój intelektualny ucznia. Pozycja ta ma również ciekawie wyglądającą szatę graficzną. Dobrze dobrana czcionka ułatwia czytanie.

 

About the author

Renata administrator